18 Ekim 2012 Perşembe

Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Yasa Tasarısı kabul Edildi


Yasa yeniden belirlenmiştir iş hatları benimsendi. Sektörler sayısı, 28 den 20 ye indirgenir. "Avcılık, balıkçılık, tarım ve ormancılık", "Gıda sanayi", "Madencilik ve taşocakçılığı", "petrol, kimya, lastik, plastik ve ilaç", "Tekstil, giyim ve deri", "ağaç ve kağıt", "İletişim" , "medya ve gazetecilik", "Bankacılık, Finans ve Sigorta", "ticaret, büro, eğitim ve güzel sanatlar", "çimento, toprak ve cam", "metal", "inşaat", "Enerji", "Ulaştırma", "gemi yapımı ve deniz taşımacılığı, depolama ve depolama", "Sağlık, sosyal hizmetler", "konaklama ve eğlence işleri", "savunma ve güvenlik" ve "Genel İşler" 20 sektörde olacak.Yasa yeniden belirlenmiştir iş hatları benimsendi. Sektörler sayısı, 28 den 20 ye indirgenir. "Avcılık, balıkçılık, tarım ve ormancılık", "Gıda sanayi", "Madencilik ve taşocakçılığı", "petrol, kimya, lastik, plastik ve ilaç", "Tekstil, giyim ve deri", "ağaç ve kağıt", "İletişim" , "medya ve gazetecilik", "Bankacılık, Finans ve Sigorta", "ticaret, büro, eğitim ve güzel sanatlar", "çimento, toprak ve cam", "metal", "inşaat", "Enerji", "Ulaştırma", "gemi yapımı ve deniz taşımacılığı, depolama ve depolama", "Sağlık, sosyal hizmetler", "konaklama ve eğlence işleri", "savunma ve güvenlik" ve "Genel İşler" 20 sektörde olacak.

Sendika üyeliği iptal ve noter şartı kaldırıldı için.

Iş yeri tespiti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bir iş hattı içine girer. 15 gün içinde bu karara karşı dava açıldı. Mahkeme 2 ay içinde karar verecek, sorunun 2 ay içinde bir itiraz halinde, Yüksek Mahkeme kararını nihayet bağlanmaya karar verilecektir.

, Biri "güven Zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, dolanlı iflas, ihaleye fesat karıştırma, sözleşme yükümlülüklerinin arma yerine, suç, kara para aklama ve kaçakçılık kaynaklanan malvarlığı değerlerini" suçlarından mahkûmiyet Sendika kurucusu olmak.

Birlik, hem de aramak için yasal bir lisans sahip gerçek çalışma koşullarına Co-kurdu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kapmaca baba

Kapmaca BLOG olarak günümüzde bir çok konuda yer alan köşede kalmış fakat herkesi ilgilendiren bilgileri sizlere sunmaya hazırız. Güncel haberleride sitemizden takip etme şansınız var elbette. Biraz canınız sıkılırsa müzik dinlersiniz yada komik videolar felan izlersiniz. Oktay usta

Kapmaca blog